Harry Potter Fans

Harry Potter Fans

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Lectia 1 --- Dragonii

In jos 
AutorMesaj
Mereope Gaunt
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 47
Varsta : 22
Casa : Cercetasi
Functie : Profesor
Galoni : 40
Personaj Preferat : HermioneGranger,Fred Weasley
Data de inscriere : 16/03/2008

MesajSubiect: Lectia 1 --- Dragonii   Lun Mar 17, 2008 2:49 am

OOC:o sa fac sub forma de RPG!
DRAGONII

Era o zi insorita si umeda!Firele de iarba stateau zvelte si se jucau cu lumina soarelui!Copii aveau ora cu doamna MereopeEra noua in scoala si preda Grija fata de Creaturile Magice!Pt. ei era foarte plictistoare si stupida aceast materie!!Si Mereope stia acest lucru la vremea lor dar acum se mai schimbase si ii placea si trebuia sa ii convinga intr-un mod spectaculor pe copii ca aceast materie este una frumoas!

-Bunza ziua copii!Astazi o sa fie o zi mai speciala pt. voi!Mai intai sa ma prezint!Ma cheama Mereope si o sa va predau Grija fata de Creaturile Magice!Haideti nu mai fiti asa de plouati!Dupa lectia de azi cred ca o sa va placa mai moolt aceasta materie!
-Dar doamna profesoara!Ce o sa fie asa d einteresant aici!Eu nu vad nimic interesant!zise o fata pe nume Cristina!
-U esti sora domnului Potter ,nu?Ei bine veniti cu mine!In padure!si sublinie aceaste doua cuvinte!
Ajungand unde trebuia,doamna profesoara le adusese in fata exact un dragon,este adevarat era un pui de dragon dar era destul de mare!toti facura un:wow,ah sau yuck!
-Deci astzai vom vorbi,dupa cum vedeti despre dragoni!Dragoni sunt niste reptile mic (doar cand sunt puii) care scot flacari!Ei au o piele foarte puternica ,care nu poate fi patrunsa aporpae de ncio vraja!De obicei oamenii nu tineau asemenea creaturi pelanga casa omului!Dar acum (chiar daca sunt ilegali), unii oamenii ii mai tin!Ei se hranesc numai cu carne si le place sa bea vin !Daca mai aveti de completat ceva sa imi spuneti la sfarsitul orei dupa ce va dau tema!Acum puteti doar sa va uitati la el si daca aveti curajul sa va apropaiti nu este nimic,osa il tin eu!
La sfarsitul orei!Ei aveau o TEMA: simpla!Se spuna pt ce erau folositori dragonii!Ce beneficii le aducea oamenilor si ce faceai atunci cand trebuia sa se cloceasca un ou de dragon!

Lectia 1 --- Dragonii
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Harry Potter Fans :: Ore de Clasa :: Grija fata de creeaturile magice-
Mergi direct la: